Ks. mgr Marek Sobiłło - były wikariusz naszej parafii, odszedł do Pana.

x_marek

Ks. Marek urodził się 25 kwietnia 1976 r. w Łaszczowie. Szkołę Podstawową i Liceum ukończył w rodzinnym Horodle.  Po maturze przez dwa lata uczęszczał do Studium Informatycznego w Lublinie. W 1997 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 2003 r. w Katedrze Zamojskiej.

Po Święceniach został mianowany Wikariuszem Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Łukowej. W 2009 roku został skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Gdzie mimo choroby  troszczył sie o rozwój duchowy parafii, świadczył słowem i życiem o miłości do Pana Boga i człowieka. Ucząc wszystkich jak z wiarą  i pogodą ducha, nieść krzyż choroby i cierpienia.

W listopadzie 2011 roku w związku z chorobą nowotworową został skierowany do zamieszkania w Domu Księży Seniorów w Hrubieszowie. W tym czasie leczył się w Klinice Onkologii i Hematologii Szpitala MSWiA oraz Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Do końca był naszym księdzem.

Ksiądz Marek zmarł 23 października 2012r. w Szpitalu w Lublinie przy ul. Jaczewskiego.

Msza św. pogrzebowa odprawiona została w piątek (26 października 2012r.) w kościele parafialnym pw. św. Jacka w Horodle, o godz. 13.00 pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Biskupa Mariana Rojka, po czym ciało odprowadzone zostało i złożone na cmentarzu parafialnym w Horodle.

Polecajmy Księdza Marka Miłosierdziu Bożemu.

Odwiedziny Pasterza Diecezji Biskupa Mariana Rojka i ks. Krzysztofa Śnioska u śp. ks. Marka Sobiłło w szpitalu

22.10.2012 r.

nagrobek śp. ks. Marka Sobiłło