Odpust parafialny A.D. 2009

Odpust Parafialny ku czci patrona parafii św. Tomasza Apostoła obchodziliśmy 5 lipca. Tegoroczny odpust był obchodzony w 90 rocznicę powstania Parafii Majdan Sopocki. Msza jubileuszowa rozpoczęła sie o godz. 12:00 na ołtarzu polowym na terenie kościoła. Sumie odpustowej przewodniczył Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu ks. prał. dr. Adam Firosz. Koncelebrowali: ks. prał. prof. Stanisław Tymosz, ks. dr Krzysztof Śniosek proboszcz parafii Majdan Sopocki, ks. dr Andrzej Pociask, opiekun młodzieży z Rzeszowa, która w Majdanie Sopockim przeżywała swoje rekolekcje oraz ks. Wiesław Knap pochodzący z tutejszej parafii. Obecni byli również ks. prał. Roman Marszalec były proboszcz tutejszej parafii oraz ks. kan. Zenon Mrugała Dziekan Dekanatu Józefów. Na początku Mszy św. ks. Kanclerz wraz z ks. Proboszczem serdecznie powitali wszystkich zgromadzonych. Ewangelię odczytał ks. Stanisław Tymosz. W homilii ks. Kanclerz Adam Firosz dając za wzór naszego patrona św. Tomasza Apostoła,( który na początku nie chciał uwierzyć w zmartwychwstanie Pana Jezusa, lecz potem uwierzywszy dotarł z Ewangelią na ustach aż do Kalaminy, miasta w Indiach, gdzie w 67 r. zginął śmiercią męczeńską) zachęcał zgromadzonych do odważnego świadectwa naszej wiary. Po Komunii św. ks. prob. Krzysztof Śniosek podziękował wszystkim, którzy przybyli na uroczystość, na czele z księżmi oraz parafianom, za pomoc w przygotowaniach do odpustu, po czym ks. Adam Firosz przekazał słowa łączności księdza biskupa Wacława Depo z naszą Parafią i w imieniu ks. bpa Wacława wręczył siostrze Włodzimierze podziękowania za 50 lat ofiarnej służby na rzecz Kościoła (siostra Włodzimiera w tym roku obchodzi jubileusz 50. lat życia zakonnego) . Następnie ks. Kanclerz poprowadził procesję eucharystyczną i pobłogosławił Najświętszym Sakramentem wszystkich zgromadzonych. Następnie ks. prał. Roman Marszalec skierował swoje słowa do zgromadzonych, w których przybliżył epizody z czasów swojej posługi w naszej parafii. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI, ZA TO ŻE MOGLIŚMY TAK UROCZYŚCIE OBCHODZIĆ 90. JUBILEUSZ POWSTANIA PARAFII MAJDAN SOPOCKI. DZIĘKI SKŁADAMY RÓWNIEŻ KSIĘŻOM I WSZYSTKIM PRZYBYŁYM NA ODPUST PARAFIALNY. DZIĘKI NIECH BĘDĄ RÓWNIEŻ KS. PROBOSZCZOWI KRZYSZTOFOWI I KSIĘDZU WIKARIUSZOWI MARKOWI, SIOSTROM ZAKONNYM, ORAZ PARAFIANOM ZA PRZYGOTOWANIE ODPUSTU.